Jukatanas pussalas (Meksika) ceļvedis

Lai gan mēs esam jau daudz rakstījuši par Meksiku, domāju ir vērts apkopot vietas, kas mums šķita visskaistākās, visinteresantākās, visiespaidīgākās..

Pludmales

  • Ziemeļu pludmale (Playa Norte) Sieviešu salā (Isla Mujeres) netālu no Kankunas

Isla Mujeres ir slavena ar savām skaistajām baltu smilšu pludmalēm, mierīgiem kristāltīriem, tirkīzziliem ūdeņiem un draudzīgākajiem meksikāņiem visā Karību jūras piekrastē. Tā esot kā paradīze zemes virsū. Ja tur nonāksiet, tad tā arī jutīsieties. Ieejot kristāldzidrajā ūdenī, negribēsies nākt laukā, tikai gulēt un ļauties, lai viļņi nes, kur tiem tīk.

  • Playa Punta Esmeralda Playa del Carmen

Tā ir zilā karoga pludmale, kur lielākoties atpūšas vietējie. Šī pludmale ir īpaša, jo tajā ietek senote. Fantastiska vieta! Continue reading

Meksika. 30.10.-01.12.2018. Izmaksas

Kopējie izdevumi Meksikā 1482,39 EUR 33 dienās (vidēji 44,92 EUR dienā), ceļojot 2 pieaugušajiem ar 2 maziem bērniem (3.g.v un 8 mēn.)

Plānotais budžets lielākai daļai no dienām bija 45 EUR/dienā, kurā tad arī mums izdevās iekļauties. Jāmin, ka bijām tikai Jukatanas pussalā. Šis apraksts var palīdzēt sastādīt savu budžetu atbilstoši tam, kā jūs vēlēsieties naudu tērēt, kā arī ieplānot to lielāku vai mazāku. Continue reading

Lielā aizlaišanās. 33 dienas Meksikā. Secinājumi un pārdomas.

Meksikā pavadījām 33 dienas 30.10.-01.12.2018. Apceļojām Jukatanas pussalu, sākot ar Kankunu, kurā ielidojām, beidzot ar Četumalu, no kuras devāmies tālāk uz Belizu.

Sagatavošanās

  • Latvijas pilsoņi Meksikā bez vīzas drīkst uzturēties līdz 90 dienām pusgada laikā.
  • Drošībai vienmēr izlasām LR ĀM ceļošanas brīdinājumus.
  • Izbraucot no Meksikas, var prasīt maksāt izbraukšanas nodokli. Mums ielidošanas biļetē visi nodokļi jau iekļauti, bērniem līdz 2 gadiem nekas nav jāmaksā (biļetes jāņem līdz un bija jāatstāj robežsargam, kā apliecinājums, ka nodoklis ir samaksāts).
  • Jukatanas pussalā (tie ir trīs štati – Kvintanarū, Jukatana un Kampeče) malārija nav izplatīta. Vienā vietā gan bija rakstīts, ka Kampečes dienvidos ir, bet antimalārijas tabletes nav nepieciešamas. Iesaka tikai izvairīties no odiem.
  • Iepriekš ielādējām telefonos Jukatanas pussalas kartes. Ceļā izmantojām Osmand un google kartes. 
  • Nauda – Meksikāņu peso, kurss mūsu ceļojuma laikā bija ap 1EUR=23MXN, ņēmām līdzi gan skaidru naudu, gan vairākas kartes (Revolut, Transferwise) ar kurām bez komisijas vai mazu komisijas maksu un ar labu valūtas kursu var izņemt naudu no bankomātiem. Ja piedāvā izvēlēties pirkt kartes valūtā vai vietējā, iesaku izvēlēties maksāt vietējā valūtā, tas vienmēr ir izdevīgāk. Bankomātos par naudas izņemšanu ir komisijas maksa, pie tam tā ir dažāda. Mēs naudu centāmies izņemt zaļajos Ci Banco bankomātos, kur bija zemākā komisija, ko redzējām, tur arī mainījām naudu.
  • Noteikti ieteiktu iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, šis arī bija mums pirmais ceļojums, kur to nācās izmantot. Bērniem gan slimnīcās un pat par izrakstītām zālēm neko maksāt nevajag, bet pieaugušajiem gan.
  • Sakariem un mobilajam internetam šķiet, ka populārākais operators ar labāko pārklājumu ir TELCEL, kura piedāvāto sim karti (chip) tad arī iegādājāmies, noteikti paprasiet, lai to arī uzreiz aktivizē. Jebkurā gadījumā, izbraucot no pilsētas, visticamāk internets kļūs lēns un pazudīs pavisam, pēc tam arī pazudīs zona. Nopirkt var OXXO, telefonu veikalos un pie operatoriem. Ja uzticamība tik ļoti nesatrauc, kā iespēja lietot citās Centrālamerikas valstīs, varat uzreiz pirkt Movistar sim karti.

Continue reading

Lielā aizlaišanās. Diena #35 jeb ceļš uz Belizu

02.12.2018.

Alberts pamodās agri, kašķīgs un pamodināja arī visus citus, bet vismaz bez temperatūras. Kad viņš beidzot bija kārtīgi pamodies un priecīgs, varējām domāt par taisīšanos. Šodienas plānā nokļūt uz Caye Caulker salas, kur mums rezervācija ir jau no vakardienas, un nokļūt tur lētākajā no vismaz 4. iespējamiem veidiem.

8.36 izgājām no dzīvokļa. Saimniece laikam vēl gulēja, jo uz klauvējieniem un durvju zvanu nereaģēja. Pēc laiciņa gan mums izdevās atdot atslēgas un uzreiz arī noķērām taksi, kas mūs aizveda līdz Meksikas-Belizas robežai.

Svarīgi zināt, ka pie Četumalas ir divi robežas šķērsošanas punkti. Jāizvēlas atkarībā no tā, ar ko (mašīnu, autobusu, kājām) grib iekļūt Belizā. Continue reading

Lielā aizlaišanās. Diena #34 jeb kā mēs uz Belizi neaizbraucām

Quote

01.12.2018.

Iepriekšējā vakarā Edgaram un Albertam bija temperatūra 38.6. Pa nakti Albertam tā sacēlās līdz 39.6, pēc Nurofena iedošanas nedaudz samazinājās.

Šodien plānojām pamest Meksiku un doties uz Belizi, bet veselība ir vissvarīgākā. Sarunājām, ka šajā naktsmītnē paliksim vēl nakti un, ja vajadzēs, pēc tam vēl vienu. Pēc tam gan dzīvoklis rezervēts citiem.

Edgars ar Matīsu aizgāja līdz Walmartam izņemt naudu un nopirkt ko ēdamu. Alberts ar lielo temperatūru mēģināja aizmigt, bet ik pa brīdim ierunājās par saldējumu. Pēc kārtējās zāļu devas temperatūra nokritās līdz 38.5 un bērns uzreiz atdzīvojās. Continue reading

Lielā aizlaišanās. Diena #33 jeb septiņu krāsu lagūna

30.11.2018.

Iepriekšējā pēcpusdienā noskaidrojām, ka uz Maģisko pilsētu (Pueblo magico, Meksikas tūrisma departaments par tādām ir nodēvējis 111 vietas visā valstī) Bakalaru var aizbraukt dažādos veidos. Ar kādu no garām braucošajiem autobusiem, bet tad līdz pilsētas centram jāiet gabaliņš. No kaut kurienes braucot arī mikriņi, tos gan mēs neatradām. Ātrākais un nebūt ne ļoti dārgāks variants ir dalītais taksis. Autobuss maksā 40 MXN (~1,75 EUR), bet dalītais taksis 45 MXN (~2 EUR)/pers. Ja bērnu ņem klēpī, par viņu nav jāmaksā.

Dalītajiem takšiem ir viena konkrēta vieta, stāvvieta, no kuras kursē un ar tiem braukā arī daudzi vietējie. Mēs ar kājām aizgājām līdz šai stāvvietai un pavisam drīz sagaidījām vēl divus cilvēkus, ar kuriem kopā arī aizbraucām līdz Bakalarai.

Continue reading

Lielā aizlaišanās. Diena #32 jeb it kā jau neko tādu nedarījām

29.11.2018.

Alberts pa nakti traki klepoja, tāpēc šodien gribējām tādu mierīgo dienu. Pēc lēna, nesteidzīga rīta izgājām laukā ar domu atrast aptieku un pavisam nedaudz apskatīt pilsētu. Ātri nokļuvām Bahia bulvārī, kas vijas gar Četumalas līci. Tur no kokiem patīkama ēna.

Bulvāra malā pie tirgotāja nopirkām kokosriekstu, kura sulu uzreiz izsūcām. Albertam uzreiz motivācija iet kājām. Pēc tam abiem ar Edgaru āķis lūpā, lai kādā no palmām dabūtu kokosriekstu savām rokām. Dabūja ar! Un garša pavisam cita, kad pašu dabūts un attaisīts. Continue reading

Lielā aizlaišanās. Diena #31 jeb zvēru dārzā

28.11.2018.

Albertam naktī bija temperatūra, bet no rīta šķita, ka viss kārtībā. 

Brokastīm mums nekā diži nebija, tāpēc gājām laukā tās meklēt. Pavisam netālu no naktsmītnes atrodas liels tirdzniecības centrs, līdz kura atvēršanai vēl 30 minūtes. Tieši pāri ielai Alberts ieraudzīja lielu rotaļu laukumu. Tas izrādījās iekšā Makdonaldā. Nolēmām, ka varam nopirkt saldējumu un tur pagaidīt lielveikala darba laika sākumu.

Cerēto saldējuma radziņu tā arī nedabūjām, bet lētas brokastis paēdām. Ar īpašu garšas buķeti tās gan neizcēlās un lielu baudu neizjutām, bet vismaz vēderi pilni, vismaz mūsu, jo bērniem bija svarīgākas lietas, ko darīt.

Continue reading

Lielā aizlaišanās. Diena #30 jeb ilgais brauciens cauri maiju pilsētām

27.11.2018.

No rīta nekur īpaši nesteidzāmies, jo paredzams garš ceļš autobusā. Izrakstīšanās līdz 11 un līdz tiem arī nomarinējāmies. 

Tā kā līdz autobusam vēl 3 stundas, aizgājām līdz tuvākajam lielākajam parkam – Ximbal atpūtas parkam. Galvenā doma tam bija bērnu rotaļu laukumiņš. Tas te izrādījās varens, laikam lielākais un tāds jaukākais, kāds Jukatanā redzēts.

Continue reading

Lielā aizlaišanās. Diena #29 jeb slinkā diena

26.11.2018.

Rītu pavadījām dzīvoklī. Kad beidzot sataisījāmies un izgājām laukā, Alberts aizmiga ratos. Mēs izmantojām laiku, lai atrastu bankomātu, apēstu pa paletei un nogaršotu jogurtu ar želeju, ko var daudz kur nopirkt.

Continue reading