Puse pasaules bez vīzas

Pasaules karte ar valstīm, uz kurām Latvijas pilsoņi var doties bez vīzas. Taisīju sev, bet dalos arī ar jums – atšķirīgās krāsas apzīmē dažādu bez vīzas atļauto uzturēšanās laiku.

Kartei ir informatīva nozīme, konkrētāku informāciju var meklēt te: http://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/celotajiem/valstis-uz-kuram-var-doties-bez-vizas-vai-ieprieks-sanemot-iecelosanas-atlauju#pilsoni

Piemēram, tas, ka ASV vajadzīgs reģistrēties ESTA vai Baltkrievijā jāieceļo caur Minskas lidostu. Tāpat informācija visu laiku mainās, piemēram, pirms neilga laika Baltkrievijā drīkstēja uzturēties tikai 5 diennaktis, bet nu jau 30.

Mazā aizlaišanās 11.06.-07.08.2018. Divu mēnešu ceļojuma izmaksas

Mūsu ģimenes ceļojums ilga gandrīz 2 mēnešus, jeb precīzāk 57 dienas un kopējie izdevumi bija 3876,38 EUR, kas ir 68EUR dienā, jeb 34 EUR dienā par pieaugušo, ceļojām divi pieaugušie, divgadnieks un zīdainis.

Iztērēts tika varbūt vairāk kā bijām plānojuši iztērēt, taču nebūt nav stipri vairāk kā ceļojot vienatnē un paliekot lētos hosteļos, teltī utt. Kā arī viennozīmīgi jāsaka, ka ceļot ilgāk ir lētāk, piemēram Portugāles ceļojuma 17 dienas mums izmaksāja 2097,45 EUR, un izmaksas ir tikai nedaudz lielākas kā dzīvojot mājās un nekur neceļojot. Tas gan ir arī atkarīgs no izvēlētās valsts. Ierobežojām sevi tikai neizvēloties dārgas izklaides un organizētas tūres. Bērni vismaz šādā vecumā (0 gadi un 2 gadi) tikai mazliet sadārdzina ceļošanu (pamperi, kāds sīkprieciņš veikalā, naktsmītnes, pārtika), taču kopā piedzīvotais ir tā vērts. Turpiniet lasīt

Sestdienas izbrauciens līdz jūrai

Tik skaistā laikā, kāda bija pagājušā sestdiena grēks sēdēt mājās. Kamēr citi vēl noteikti ēda brokastis, mēs jau bijām pie Kaņiera ezera. Tur ir burvīga dabas taka – Kaņiera niedrāju taka.

Nolikām mašīnu ceļa malā, izgājām cauri mežiņam un tad jau bija redzams putnu vērošanas tornis.

Turpiniet lasīt

Mazā aizlaišanās 11.06.-07.08.2018. Secinājumi un pārdomas. 3.daļa – Maršruts. Sadzīve un cilvēki. Ceļošana ar bērniem.

Maršruts, apskates objekti

Maršrutu plānojām starp Matīsa potēm, tas sanāca 2 mēneši. Galamērķis – Bulgārija, jo tā skaitās lētākā ES valsts. Tā kā braucām ar mašīnu, dienā negribējām pievārēt pārāk lielus gabalus, nogurdinot bērnus un līdz ar to arī sevi. Izlēmām, ka katru dienu brauksim nelielu gabalu ~2-3 stundas, (vienīgi pirmajās dienās 4-5 stundas, lai ātrāk tiktu uz priekšu), pa ceļam arī kaut ko apskatot. 

Maršruts organiski apauga ar apskates objektiem. Visus objektus atlikām google.maps. Ļoti palīdzēja tripadvisor.com informācija un dažādi blogi. Naktsmītnes meklējām netālu no apskates objektiem, bet dažās vietās atradām lētas naktsmītnes un tikai tad uzzinājām, ka turpat ir arī interesantas lietas, ko redzēt, piemēram, Rešica Rumānijā un Rogljevo Serbijā

Turpiniet lasīt

Mazā aizlaišanās 11.06.-07.08.2018. Secinājumi un pārdomas. 2.daļa – Naktsmītnes

Naktsmītnes

Divu mēnešu garajā ceļojumā mēs – 2 pieaugušie, 2gadnieks un zīdainis, nakšņojām gan viesnīcās, hosteļos un motelī, gan istabās, dzīvokļos un mājā. Turpinājumā neliels apraksts par katru no naktsmītnēm. 

Lietuva

* Extra hostel, Kauņa, 1 nakts 23.50 €, atpakaļceļā 1 nakts 20.70 

Hostelis atrodas pilsētas centrā, ļoti labā vietā. Hostelis atrodas dzīvoklī vecā mājā ar parketa grīdu un augstajiem griestiem. Tas iekārtots Ikea stilā, bet mājīgs un gaumīgs. Tā kā rezervējām pēdējā brīdī, bija palikusi tikai viena istaba ar divām vienvietīgajām gultām, kuras sastūmām kopā. Ļoti tīrs hostelis, salīdzinot ar citiem, kuros ir nakšņots. Šajā hostelī palikām arī atpakaļceļā, jo tas bija vislētākais variants, turklāt zināms un pārbaudīts. Palikām citā istabā, bet atkal sastūmām gultas kopā. Turpiniet lasīt

Mazā aizlaišanās 11.06.-07.08.2018. Secinājumi un pārdomas. 1.daļa – Transports. Bagāža. Pārtika.

Transports, pārvietošanās

  • Visu ceļu (8239 km) pārvietojāmies ar savu mašīnu – SAAB. Vēl nebijām tikuši līdz Bulgārijai, kā kondicionieris pārstāja mūs atvēsināt. To salabojām servisā Varnā, bet precīzi pēc 2 nedēļām viss atkārtojās. 
  • Mēģinājām braukt pa bezmaksas ceļiem. Ar vienu izņēmumu mums tas arī izdevās. 
  • Pirms Bulgārijas robežas šķērsošanas nepieciešams iegādāties vinjeti. Tā darbojās uz visiem valsts ceļiem. Daudzās vietās bija arī kameras, kas tās kontrolēja. Cena nebija arī tik liela, lai riskētu braukt bez maksas. Lai gan valstī tāpat nevarētu iebraukt.

Turpiniet lasīt